belső comb formálás gyakorlatok

4 hatékony gyakorlat a feszes belső combért

Kevés dolog idegesíti annyira a nőket a testükön, mint a rengő, puha belső comb. De mit tehet az, akinek már a pincében sincsenek meg Jane Fonda aerobik videói?
  • A belső comb a női test egyik „kedvenc gyűlölt” része, ami állandó  megfigyelés alatt áll.
  • Nem tévedés, a nőknek tényleg nehezebb ezt a testrészt formálni, mint a férfiaknak.
  • A helyzet azért nem reménytelen, mutatunk néhány hatékony gyakorlatot.

A világegyetemnél is állandóbb a nők vágya a formás test elérésére. Lapos has, kerek fenék, feszes karok, izmos vádli, mind vágyunk rá, mégis kevesen vannak azok, akik ténylegesen elégedettek a tükörképükkel. Nagyjából a nyak és a boka között minden terület kritikusnak számít, de még ebből a kategóriából is kilóg a belső comb.

A comb belső része igazi gyűlöletforrás a hölgyek körében: nem elég tónusos, egymásra folynak, remegős-narancsbőrös, izomtalan. Nincs olyan szög, amiből az elégedetlenkedő boldog lenne a látvánnyal, ezért az esetek nagy részében ez a terület többszörösen fedve van.

Sokkal több szerepe van, mint gondolnánk

A combok belső oldalán található combközelítő izmok feladatai közé tartozik a csípőízületek mozgatása, a lábak összehúzása, a medence, illetve a törzsizmok stabilizálása, és különböző mozgások elősegítése, mint a séta vagy a futás. Azt gondolnánk, hogy ha a legalapvetőbb mozgásunkban, a járásban ilyen kitüntetett szerepe van, akkor nagyon formásnak kéne lennie. A valóság azonban az, hogy

a belső comb inkább alulterheltnek számít a napi tevékenységek során.

Az egyre hosszabb üléssel töltött idő komoly megpróbáltatást ró az izmainkra.

Izmos karok és lábak 50 felett: a legjobb gyakorlatok.

Miért olyan nehéz a belső comb formálása?

Már megint a fránya genetika, gondolhatnánk, és nem járunk messze az igazságtól. A nők természetszerűleg több zsírt raktároznak az alsó testükön, így a comb területén is a magasabb ösztrogénszint miatt. Ez fontos a termékenység szempontjából, a Barbie-láb elérésében azonban meglehetősen hátráltat minket.

belső comb formálás gyakorlatok

A szumó guggolás remek gyakorlat a belső comb formáláshoz (Fotó: Getty Images)

Még mindig makacsul tartja magát a lokális fogyás mítosza, amiért például évtizedeken át csináltuk a sima felüléseket százával, ezrével, hogy később megsemmisülve figyeljük hurkáinkat a tükörben. Nos, a célzott zsíreltüntetés a belső comb esetében sem működik, ugyanúgy be kell vonni más izmokat is az eredmény érdekében. Végső soron pedig bármelyik izmot erősítjük, az egész zsírtömegünk, zsírösszetételünk, illetve csontozatunk felépítése mondja ki a végső szót testünk megjelenésében.

Ha az erősítő edzéseket kombináljuk a kardió edzésekkel és egy egészséges étrenddel, a változást az egész testünkön látni fogjuk,

a belső combot is beleértve.
Sokan attól tartanak, hogy ha túlzásba viszik a belső comb erősítését célzó gyakorlatokat, akkor testépítőkre jellemző izmaik lesznek. Ez azonban, ha nem kifejezetten izomtömeg építés a célunk, extra fehérjével megtámogatva, nem fog megtörténni.

A belső comb különösen fontos a térdsérülések megelőzésében,

hiszen a láb izomcsoportjai közösen dolgoznak azért, hogy egyensúlyt és stabilitást biztosítsanak a test számára. Ha a combközelítők jól működnek és forognak, akkor a térd is megfelelően tud irányt változtatni. A core izmoknál ugyancsak fontos a fejlett belső comb, ha ugyanis gyenge ez a terület, az kihat a törzs izmaira is.

Hatékony gyakorlatok a belső combok formálásához

Nézzük meg, hogy milyen gyakorlatokat érdemes beépíteni az edzéstervbe, amelyek garantáltan meghozzák a kívánt eredményt.

1. Szumó guggolás

Állj úgy, hogy a lábaid a válladnál szélesebbek legyenek, a lábujjak kissé kifelé mutassanak. Ereszkedj le guggolásba, tartsd egyenesen a hátat, és a térdek a lábujjakkal legyenek egyvonalban. Helyezd a súlyt a sarkaidra, majd térj vissza a kiindulási helyzetbe. Hogy miért működik a szumó guggolás? Mert a normál guggolásoktól eltérően sokkal jobban megcélozza a belső combizmokat.

belső comb formálás gyakorlatok

Az oldalsó kitörést is érdemes gyakorolni (Fotó: Getty Images)

2. Oldalirányú kitörések

Állj csípőszélességű terpeszben. Lépj ki egy nagyot oldalra az egyik lábaddal, majd hajlítsd be, miközben a másikat egyenesen tartod. Nyomd vissza magad a kiindulási helyzetbe, és ismételd meg a gyakorlatot a másik oldalon.

3. Plié guggolás

Állj úgy, hogy a lábaid a csípőnél szélesebben legyenek, (de ne annyira, mint a szumó guggolásnál) a lábujjak kifelé néznek. Ereszkedj guggolásba, tartsd egyenesen a hátad, a térd pedig egy vonalban legyen a lábujjaiddal. Térj vissza a kiindulási helyzetbe úgy, hogy a belső combokat összenyomod. A gyakorlatot lehet variálni is akár: a nagy guggolás helyett végezhetünk pici guggolásokat, miközben felváltva felemeljük a sarkakat.

Belső combemelés

A sétáló kitöréses gyakorlat helyett hoztunk egy térdkímélő mozgást is azokra gondolva, akiknek nem megy a kitörés vagy guggolás.
Feküdj az oldaladra úgy, hogy az alsó lábad egyenes legyen, a felső lábad pedig behajlítva, magad elé helyezve. Emeld fel az alsó lábat, miközben egyenesen és feszesen tartod. Lassan engedd le, és ismételd meg a gyakorlatot. Még hatékonyabb, ha nem engeded vissza teljesen a lábat a talajig, esetleg bokasúlyt használsz.

Amikor a belső combok edzésére gondolunk, ne szűkítsük egy területre a mozgást. Ne feledjük: az egészséges csípőhöz, medencéhez és törzshöz elengedhetetlen a jól működő belső comb. Ha rendszeresen beépítjük az edzésünkbe a fenti gyakorlatokat, és nem feledkezünk el a kardió edzésekről sem, biztosan búcsút inthetünk a petyhüdt comboknak.

Karcsú derék és lapos has 50 felett: ezek a tippek segítenek.

Kiemelt kép: Getty Images