Mi történt?
Meghan és Harry herceg egy közleményt adott ki, amelyben az állt, hogy produkciós céget alapítottak és leszerződtek a Netflix-szel.
Miért fontos?
A brit bulvársajtó sokat viccelődött azon, vajon miből fog megélni a pár, miután elvesztették a címüket, előjogaikat és az adófizetők pénzéből származó jövedelmeiket.
Ez lesz még a cikkben:
- Diana hercegnő 1997-es halála óta a Megxit volt legnagyobb sokk, ami a királyi családot érte.
- Az új szomszédok nem nagyon örülnek a hercegi párnak.
- Egy új könyv is megjelent Harryékről, de nem biztos, hogy az ő malmukra hajtja a vizet.
„A kreatív tartalomgyártás felé vesszük az irány, ami nem csak informál, de reményt is ad. Újdonsült szülőkként számunkra is fontos, hogy inspiráló családi programokat hozzunk létre. A Netflix pedig az ilyen tartalmak születését példaértékűen segíti.”
– írta közleményükben a hercegi pár, Meghan az is hangsúlyozta, hogy nem fog visszatérni a színészkedéshez.
A Megxit óta – így nevezte el a brit sajtó a hercegi pár kivonulását a királyi házból – Meghan és Harry herceg Los Angelesben élnek, egy ideig a Tyler Perry tulajdonában lévő Beverly Hills-i kastélyban tartózkodtak. A hercegi pár nem tud elbújni a sajtó elől, a koronavírus-járvány elején arról cikkeztek velük kapcsolatban, hogy ételt szállítottak a rászorulóknak, aztán arról is olvashattunk, hogy pert indítottak néhány lap fotósai ellen. Állítólag a paparazzók drónokat reptettek a birtokuk felett, hogy képeket rögzítsenek fiukról, Archie-ról, aki májusban lett 1 éves.
Az incidens óta el is költöztek, a 35 éves Harry és a 39 éves Meghan 14,7 millió dolláros házat vásárolt Montecitóban, Malibutól körülbelül egy órára északra, Oprah Winfrey és Ellen DeGeneres szomszédságában.
De itt sem örülnek feltétlen a hercegi párnak, a lakók arról panaszkodtak augusztusban, hogy a lesifotósok ellepték a várost Meghanék érkezése óta. Folyamatosan újságírók kérdezősködnek róluk, helikopterek repkednek a város fölött, sőt, még a turisták száma is megnőtt, akik Harryék házát keresik, hogy mint turistalátványosságot, megcsodálják.
Döntésük megrengette a királyi családot
A hercegi pár január 10-én az Instagram-oldalukon jelentette be, hogy a jövőben visszalépnek uralkodói tevékenységüktől, és dolgozni fognak, hogy anyagilag is függetlenek legyenek. Döntésük minden túlzás nélkül a legsúlyosabb válságot váltotta ki a brit királyi család számára Harry anyja, Diana hercegnő 1997-es halála óta. Az érzelmektől finoman szólva sem mentes tárgyalások után II. Erzsébet királynő helyt adott a pár kívánságainak, ugyanakkor a kiválásuk komoly következményekkel is járt.
A pár elveszítette a királyi fenség státuszt, és azóta nem részesülnek a királyi feladatok ellátásáért járó közpénzellátmányban, a házaspár hivatalosan nem képviseli többé II. Erzsébet királynőt.
Vagyis a párnak végül sokkal nagyobb áldozatot kellett hozni, mint azt korábban gondolták, mert ugyan II. Erzsébet királynő végül áldását adta arra, hogy a sussex-i hercegi pár felmentést kapjon a királyi család tagjainak kötelességei alól, ám azt is egyértelművé tette, hogy nem lehet csak a származás előnyeit élvezni, így végül elvesztették a címüket, előjogaikat és az adófizetők pénzéből származó jövedelmeiket is. Sem az Egyesült Királyságban, sem máshol nem használják a Sussex Royal megnevezést, ez PR szempontból is mélyütés volt, hisz e név alatt szerepelt a 11 millió követővel rendelkező Instagram-oldaluk is. Emellett a párnak ígéretet kellett tenni, hogy visszafizetik azt a 2,4 millió fontot (közel 948 millió forint), amelyet angliai otthonuk, a Frogmore Cottage felújítására költöttek.
A pár zajos távozása a mai napig megosztja a briteket, és ezen az sem segít, hogy augusztusban megjelent egy róluk szóló könyv, A szabadság nyomában, amelyet két királyi tudósító, Omid Scobie és Carolyn Durand jegyez. A könyv a pár kapcsolatát mutatja be a londoni Soho House-ban való első randevújuktól kezdve. A The New York Times szerint a könyv részletezi az együtt töltött, boldog időket és a később felmerülő problémákat is, amelyek a pár Megxites döntéséhez vezetett. A könyv célja elvileg az volt, hogy kiderüljön, láthatóvá váljon a belső motiváció, ami nagyrészt a kirakatszerű élet, a magánéletük folyamatos megsértése elől való menekülést jelentette. Ugyanakkor a kritikák szerint a könyv olyan mélyen mászik a magánéletükbe, mire még a legelszántabb brit bulvárlapok sem vállalkoztak.
(Kiemelt kép: Getty Images)
Ha tetszett a cikk, regisztrálj, hogy hozzáférj az előfizetői tartalmainkhoz is!