A könnyű túrógombócot kicsik és nagyok imádják.
  • Az ízletes és könnyű túrógombóc az egyik legkedveltebb hazai desszert.
  • A túrógombóc tökéletes zárása bármely étkezésnek – most eláruljuk, hogyan lehet könnyű és ízletes.
  • A túrógombóc titka a hozzávalók megfelelő arányában rejlik.

Nem ismerek olyat, aki ne szeretné az ízletes és könnyű túrógombócot. Ez a szívünknek kedves, kifejezetten magyaros desszert nemcsak a gyerekek kedvence, de a felnőttek is nagyon szívesen fogyasztják, mert nem túl édes, ízében a savanykásság és a krémesség tökéletes harmóniát alkot, egy jó házi lekvárral kombinálva pedig simán kenterbe ver egy sor kifinomultabb fogást. Egy ideális világban szerintem minden szombaton kerülne túrógombóc az asztalra. Meg néha hétközben is.

Ízes és könnyű túrógombóc: így lesz a legfinomabb

Az ízes és könnyű túrógombóc elkészítésének titka a hozzávalók megfelelő aránya, és a fogáshoz illő túró kiválasztása. A dolog két ponton szokott elcsúszni ugyanis. Egyrészt ott, hogy nem kellően krémes túrót választunk, a nagyobb rögökből álló túró ugyanis nem tudja olyan jól felvenni a darát, így a gombóc könnyen szétesik.

Ezt elkerülendő vásároljunk eleve krémesebb túrót, vagy törtjük át egy szitán a túrónkat. A másik probléma az szokott lenni, hogy amikor összeállítjuk a masszát, megijedünk, hogy híg, és több darát adunk hozzá. Ennek az lesz az eredménye, hogy nem lesz elég a nedvesség ahhoz, hogy minden daraszem jól megszívja magát, így megint csak szétesik a gombóc. Na aggódjunk a lágy massza miatt, tegyük a hűtőbe, és hagyjuk, hogy 1-2 óra alatt megszívja magát. 

Hogyan készül az ízes és könnyű túrógombóc?

Hozzávalók 4 adaghoz:

  • 50 deka krémes túró
  • 8 deka gríz
  • 2 db (M/L) tojás
  • nagy csipet só
  • teáskanál cukor
  • fél citrom reszelt héja
  • a bundázáshoz prézli

Egy tálba betesszük a túrót, majd hozzáadjuk a tojást, a sót, a cukrot és a darát is. Ezután masszát keverünk belőle (ne aggódjunk, ha lazának tűnik, ahogy majd a dara megszívja magát, még sűrűsödik majd) és legalább egy órát pihentetjük a hűtőben. Pihenés után nedves vagy olajos kézzel gombócokat formálunk belőle, és forró, de nem lobogó vízben kifőzzük őket.

Ha feljöttek a víz tetejére, néhány percig még főzzük őket, ezután hideg vízbe szedjük át. Ehetjük csupasz gombócként szörppel vagy lekvárral, de prézlibe is forgathatjuk, fahéjas tejföllel tálalva. Mindenhogy repetázni fogunk.

Nemcsak az ízes, könnyű túrógombóc érdekel? Kattints a Mindenből a legjobb sorozat további részeiért!

Köszönet a helyszínért a Nosalty.hu-nak!

Kiemelt kép: Nők Lapja