Mire figyeljünk, ha el akarjuk kerülni a konfliktust? A Nők Lapja 2021/6. számának cikke.

Tán két évvel ezelőtt jelentette ki egy cégvezető többek társaságában, hogy az otthonában soha nincs hangos szó, mert a férjével mindenben egyetértenek. Aztán tavaly év elején hallottam, elváltak. Mert bizony a fényesre suvickolt kirakat nem véd meg a konfliktusok robbanásától, hiszen léteznek szép, jó, tartós kapcsolatok, de tökéletesek nincsenek.

Egy harmincegy éves informatikus ma is elborzadva emlegeti, hogy a szülei végigveszekedték a gyerekkorát. Amikor kicsi volt, elbújt a szobájában, ha késő éjjel is zengett a ház, fejére húzta a paplant, de kamaszkorában már figyelt. Tőle hallottam az elfajuló házastársi viták legkiválóbb leírását.
– A veszekedéseik nyugodt beszélgetésként indultak, majd percek alatt tört ki a hangos szóváltás, amelyben egyáltalán nem értették, mit kiabál a másik. Mintha anyám kínaiul, apám pedig norvégul mondta volna a magáét. Mindig ugyanazt… Anya legfőbb kifogása az volt, hogy apám nem becsüli, és a nagymamával beszél meg mindent, apa rosszul volt attól, hogy napi tízórányi munka után egy citromarcú, mártír feleség fogadja. Egyetlen dologban pendültek egy húron: én tehetséges, de neveletlen, hülye gyerek vagyok. Arra egyikük sem gondolt, milyen légkörben nevelődöm.

Néma gyereknek anyja sem…

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, és 1 héten keresztül minden előfizetői tartalmat megnézhetsz.
Ízelítő a cikk tartalmából
Miért nem jó, ha hallgatunk otthon a problémákról?
Hogyan lehetnek eredményesek a tisztázó beszélgetések?
Milyen kommunikációs bakikat célszerű elkerülni ilyen helyzetekben?
Próbáld ki most kedvezményesen!
Az előfizetés ára az első hónapban csak 500 Ft, ezt követően 1490 Ft havonta. Ha van már előfizetésed, lépj be .