Azzal, hogy a balkáni ország védettségi kártyával újra elérhetővé vált, végre elmerülhetünk az igazi mediterrán nyárban, megkóstolhatjuk a csevapburgert, és raftingolhatunk Európa legnagyobb kanyonjában, ami a Grand Canyon után a második legmélyebb a világon. A magas hegyvidék és a tenger találkozása páratlan természeti szépséget terít a lábunk elé.
Montenegró története sok száz évre nyúlik vissza, de függetlenségét csak tizenöt éve nyerte el, új államként első focimeccsüket Magyarország ellen vívták. Addig a szlávoktól kezdve a törökökön és az Osztrák‒Magyar Monarchián át a szerbekig valaki mindig uralkodott rajtuk. A balkáni nép küzdelmeihez érdekes adalék, hogy 2006-ig Japánnal is hadban álltak. Legalábbis papíron. Ugyanis amikor 1904-ben az oroszok hadat üzentek a felkelő nap országának, szövetségesként Montenegró önkéntesekkel támogatta a baráti nemzetet. A későbbi béketárgyalásra viszont már nem hívták meg őket. Egyébként Montenegró volt az egyetlen tagállam, amely fegyveres konfliktus nélkül úszta meg Jugoszlávia felbomlását, a hatszázhúszezres ország harmada még ma is szerb nemzetiségű.
Bár a Casino Royale című James Bond-film részben Montenegróban játszódik, a balkáni mediterrán országnak még nem volt elég anyagi forrása ahhoz, hogy megteremtse a forgatás feltételeit. Daniel Craigék ezért Csehországban vették fel az itteni jeleneteket. Ez a tény amúgy nem zavarja a rajongókat, akik rendre elzarándokolnak ahhoz a montenegrói hotelhez, ahol a történet játszódik. A film fellendítette a szerencsejáték-turizmust is körükben.