Bár mindössze két túrázós élményem volt addig, és eredetileg mindkettőt úgy könyveltem el az emlékeimben mint „ez velem soha többé meg nem történhet” helyzetet, valahogy az évekkel (inkább az évtizedekkel) a megrázkódtatás csillapodott, szelídült, már csak az avar ellazító hangjára emlékeztem, a hatalmas fák lenyűgöző látványára, a napfény megvilágította levelekre, a szabadságra, a megnyugvásra.
Csak ezért történhetett, hogy nemrégiben igent mondtam egy úgynevezett napfelkeltetúra-meghívásra.Éjjel kettőkor (?) találkozott a csapat egy bevásárlóközpont parkolójában, én az alkalomhoz illően farmert, sportosabb lábbelit és retikült (!) viseltem. Ezután kisbusszal repítettek minket a Börzsönybe, ahol is az egyik falu egyik utcájának alján (?!) fejlámpát (!) kaptunk, és egy mintegy húszesztendős fiatalember határozott vezetésével a sötét éjszakában kétórányi, negyvenöt fokos dőlésszögű hegymenetet teljesítettünk.
A sereghajtó én lettem, illetve az esemény szervezője, aki egyértelműen az életemért aggódott. Hozzáteszem, én is, és volt olyan helyzet, amikor azon töprengtem, hogy inkább javaslom, vessenek a vaddisznók elé, mint hogy a szívem akadozzon. Végül próbáltam koncentrálni, orron át lélegezni, és egyszer csak el is értük (mi is) a kilátót, a napfelkelte még váratott is magára pár percnyit.
Én pedig szelfiztem, dicsekedtem a közösségi médiában, szóban, írásban, mint ahogy kapva kapok az alkalmon, és most önöknek is mesélek egy kicsit. Miután pedig – gyakorlatilag a hátsómon csúszva – leérkeztem a kiindulóponthoz, a buszban már divatos túracipőket kerestem egy webshopban. Mert valójában katartikus élmény volt erdőt járni, hegyet mászni, napfelkeltét látni, és persze mindezt túlélni, és aki nem hiszi, csinálja utánam, de szóljon nekem is! A túracipő már a szekrényben vár.
A vezetőszerkesztő levele.