Okos szülők, néma telefonok, hintás férfiak – V. Kulcsár Ildikó írása

Állítólag elkerüli a baj a három bölcs majom követőit, akik nem látnak, nem hallanak, nem beszélnek. Mennyei kívülállás? Ez sokunknak nem megy, látni, hallani, beszélni akarunk, közben szomorkodunk, ironizálunk, kudarcot vallunk, dühöngünk, próbálunk segíteni. Érdemes? Meghallják, akiknek szól?

Kérlek, édesem, ne aggódj, még dolgozunk, de aztán sietek haza, hozzád – súgja a telefonjába az interjúalanyom a beszélgetésünk közepe táján, majd magyarázatul gyorsan hozzáteszi, vezérigazgató volt a két hónappal ezelőtti kirúgásáig, és most minden csörrenésre reagál, mert képtelen felfogni, hogy az érte aggódó feleségén, a gyerekein és néhány „ősbarátján” kívül alig-alig keresi valaki. – Reggeltől estig csörgött a telefonom, a munkatársaimnak, az ismerőseimnek, gyakran a feljebbvalóimnak is fontos volt a véleményem. Kérdeztek, kértek, dicsértek, sokan fordultak hozzám szakmai tanácsért, mások gátlástalanul udvaroltak, ám mostanra rá kellett jönnöm, ők nem velem, hanem a beosztásommal voltak kapcsolatban, és ez végtelenül elkeserít – magyarázza. A felindultságát látva, készségesen elkanyarodom az eredeti témánktól, és bevallom, eddig kétszer éltem át magam is a „néma telefonok” korszakát, amit nem bánok, mert legalább feketén-fehéren kiderült, ki az igaz barát, és kit vezérel érdek. Bizakodom, hogy a saját példámmal sikerül megvigasztalni a beszélgetőpartneremet, de ő nemcsak általam, hanem egy újabb telefonhívás jóvoltából is felvidámodik. – Egy régi évfolyamtársam keresett – magyarázza fülig érő szájjal –, aki épp most helyezett el célirányosan egy hírt a szakmai fórumainkon, miszerint új, tőkeerős céget alapítok, és komoly konkurenciája leszek az eredeti vállalatomnak. – Mire kiérünk a parkolóba, tíz perc alatt öten hívják telefonon…

Nemcsak az edzők, a zsűri tagjai és a nagyrészt szülőkből álló közönség élvezi a magas színvonalú ritmikus gimnasztika versenyt egy hűvös szombat délelőttön, hanem az általános iskolás korú sportolók is, akik kemény munkával érték el, hogy sok formáció kapjon aranyérmet a produkciójára. Mivel magam is műveltem valaha e sportot, tudom, milyen fegyelem, koncentráció és ritmusérzék kell egy sikeres gyakorlathoz, tiszteletet érzek a gyerekek iránt, és elképedve figyelek a büfé előtt egy érces hangú anyát, aki durván szidja az egyébként aranyérmet nyert, nagyon ügyes, tornász alkatú kislányát, mert rontott. A gyerek sírva hajtogatja: „Én igyekeztem…”

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, és 1 héten keresztül minden előfizetői tartalmat megnézhetsz.
Próbáld ki most kedvezményesen!
Az előfizetés ára az első hónapban csak 500 Ft, ezt követően 1490 Ft havonta. Ha van már előfizetésed, lépj be .