Belgium– Erzsébet hercegnő
Fülöp belga királynak és Matild királynénak négy gyermeke született, és közülük a legidősebb, a huszonkét esztendős Erzsébet hercegnő az, aki trónra kerülésével történelmet ír majd hazájában. Ő lesz ugyanis az első belga királynő. Az országban 1991-ben változtatták meg a trónöröklési törvényt, amelynek értelmében nemtől függetlenül az elsőszülött gyermek léphet majd trónra.
Erzsébet már fiatalon részt vett hivatalos eseményeken, első beszédét mindössze kilencesztendősen tartotta, egy gyermekkórház megnyitóján. Jelenleg politológiát és történelmet tanul az Oxford Egyetemen. A Le Soir belga lap információja szerint a felvételijét anonim módon írta, hogy származása ne járjon előnyökkel. Még a főiskola előtt kemény katonai kiképzésen vett részt a brüsszeli Királyi Katonai Akadémián. Ennek végén pedig felesküdött a királyra és az alkotmányra.
Spanyolország – Leonóra hercegnő
Valamiért úgy alakult, hogy a spanyol trónörökössel foglalkoznak a legtöbbet a nemzetközi lapok. VI. Fülöp spanyol király és Letícia királyné idősebbik lánya tizennyolc esztendős. Érdekesség, hogy Leonórát „lefokozhatták volna”, ha édesanyja a születése után fiúgyermeknek is életet adott volna, ugyanis az ottani törvények szerint mindig a fiú az első számú trónörökös. Leonórának egyetlen testvére van, a nála két évvel fiatalabb Zsófia. A hercegnő négy nyelven beszél, és mindössze tizenhárom éves volt, amikor nyilvános beszédet mondott spanyol politikusok előtt. 2019-ben pedig állva tapsoltak neki, amikor Barcelonában egy alapítvány díjátadóján négy nyelven tartotta meg beszédét: spanyolul, katalánul, angolul és arabul.
Nemcsak a hivatalos kötelezettségeknek tesz eleget, de kiváló tanuló is. Két év alatt megszerezte az érettségi bizonyítványt abban a walesi iskolában, ahová például a holland király lányai is járnak. Leonóra azért sietett az érettségivel, mert 2023-ban el kellett kezdenie három évig tartó katonai szolgálatát, amely a rangja miatt kötelező, hiszen amikor trónra lép, ő lesz a fegyveres erők főparancsnoka.
A lapok előszeretettel találgatják azt is, ki lehet a trónörökös szerelme. Akadt olyan írás, amely szerint egy Gabriel nevű brazil–amerikai származású fiatalember a szerencsés választott, akit még Walesben ismert meg, de egy magazin például arról számolt be, hogy Pablo Gavira focista rabolta el Leonóra szívét. Sőt, mióta a hercegnő katonának állt, az egyik katonatársával is összeboronálták.
Hollandia – Katalin Amália hercegnő
Hollandiában 2013 óta Vilmos Sándor uralkodik. A király öt különböző pilótaengedéllyel rendelkezik, és bizony nem városi legenda, hogy vendégpilótaként olykor feltűnik a KLM holland nemzeti légitársaság fedélzetén. Az uralkodónak és nejének, Máxima királynénak három lánygyermeke született, közülük is a legidősebb Katalin Amália, aki a trón várományosa.
Katalin Amália húszesztendős, és az érettségi után egy év szünetet kért szüleitől, mielőtt megkezdi főiskolai tanulmányait. Bár tizennyolcadik születésnapja után mint trónörökös jogosult lett volna évi 1,6 millió eurós juttatásra, ő ezt visszautasította. Az ifjú hercegnő levelet írt a miniszterelnöknek, melyben kifejtette, hogy rosszul érezné magát, ha pénzt kapna, miközben még nem látja el a címével járó feladatokat. „Más diákok sokkal nehezebb körülmények között élnek, és a koronavírus-járvány csak tovább rontott a helyzetükön. Ezért kényelmetlenül érezném magam, ha megkapnám ezt az összeget” – írta a 2021-ben kelt levelében.