Volt tovább: méghozzá a moziba és a napi sorozatokhoz. Gabriella volt a producere a Szabó Győző könyvéből készült Toxikomának, legújabban viszont a Hazatalálsz című napi sorozatot gyártja a TV2-re. A tanítás sem maradhat ki a karrierből: vezette a TV2 Akadémiáját, a Kodolányi János Egyetem docenseként pedig kommunikációt tanít. Ennyi minden láttán akár azt is gondolhatnánk, egy, a céljait minden más elé helyező, szigorú menedzserrel lesz dolgunk. De nem is tévedhetnénk nagyobbat.
A kudarc is vihet előre
Mint elárulja, romantikus lélek – aki tényleg szereti „sütinek és szivárványnak” látni a dolgokat –, és úgy érzi, éppen ezért kifejezetten kellenek neki azok a típusú tapasztalások, amikor valami nem sikerül. A kudarc is vihet előre. Karrierútja nem is volt folyamatos sikersztori – a látszat ellenére sem. Összehozni egy produkciót, elképzelni, hogy miről fog szólni, kik segítenek az alkotásban, kik játszanak majd benne, hol fogják bemutatni, hogyan lehet rá eladni jegyeket: minden állomásnak rengeteg buktatója van. Napi szintű csatákat kell megvívni, és ami elválasztja a sikert a sikertelenségtől, az az állóképesség. Nem szabad feladni – bár szusszanni érdemes. Szorgalom és alázat: Gabriella szerint ez vezet el az áhított célig.
Gyerekként színiiskolába járt, a történetmesélés már akkor is érdekelte. Elsőéves egyetemistaként pedig bekerült a Riporter kerestetik! című televíziós tehetségkutató műsorba.
– Kertész Zsuzsa – anyukám jó ismerőse – hívta fel a figyelmemet a vetélkedőre. Persze teljesen kétségbeestem, mi lesz, és akkor Zsuzsa egy picit erélyesebben szólt a telefonba: „Vannak álmaid, vágyaid, a te dolgod pedig, hogy tegyél is értük valamit!”
Gabriellát beszippantotta a tévé világa. Gyakornok lett az RTL Klubnál, de persze ez sem indult könnyen.
– Az akkori barátom leültetett, és közölte velem, hogy szerinte ez a szakma nem nekem való. Hiszen mindennap ki vagyok borulva, sírva jövök haza. Szerinte túl érzékeny vagyok a tévézéshez. Én meg arra gondoltam, lehet, éppen ez az érzékenység kell ahhoz, hogy az ember történeteket meséljen el. Aztán rájöttem, úgy lehet megúszni a kétségbeesést, ha nem a munka legvégét nézzük, hanem mindig csak a következő lépést. Ez lett a nyitja az egész pályafutásomnak: rendben, hogy van egy álom, amit szeretnénk elérni, de bontsuk le a folyamatot mérföldköveire.
És aztán jöttek is a tévés sikerek. Gabriella először képernyőn szerepelt, de egyre inkább a produceri munka került az előtérbe. A csúcs tényleg a Megasztár és A Nagy Duett volt. Utóbbit az „első kapavágástól az utolsóig” csinálta végig, míg a Megasztárnál, a harmadik évad élő koncertsorozatának menedzselése után megkapta a tévéműsorokat is.
– 2012 májusában volt az utolsó Megasztár zárógálája, a finálé – meséli. – Radics Gigi nyerte meg. A végén a győztesek, akkor már hagyományosan, együtt énekelték a One Moment in Time című számot. Ilyenkor mindig csatlakoztak a régi győztesek is. Akkor ez még hatalmas dolognak számított, mindenki nézte, mert senki nem akart lemaradni róla. Lúdbőrős leszek még az emlékétől is.