„A fiatalok gőgösek, mert még nem törte meg őket az élet. Azt hiszik, mindent tudnak, és ebben mindig nagyon biztosak.” – Nem, ezt nem tegnap mondta a szomszédék fiáról a szemben lakó hölgy egy hangosabb buli után, hanem Arisztotelész jegyezte le könyvében időszámításunk előtt négyszáz évvel. A kutatók számtalan feljegyzéssel bizonyítják, hogy a generációk közti ellentét mindig is létezett, az idősebbek századokkal korábban pont ugyanazokat mondták a fiatalokról, mint manapság, a tizenévesek épp úgy viselkedtek a felnőttekkel, mint most. Annak jártunk utána szakértőkkel és érintettekkel, hogyan tudnánk egymáshoz közelíteni, milyen módszerek tennék lehetővé, hogy jobban értsük egymást. Fontosak a kapcsolódások, a minőségi idő, sokunknak ezt adták a nagyszülőknél töltött nyári vakációk, melyek emléke egy életen át elkísér. A Nők Lapja is egyfajta híd a generációk között, hiszen sokan először a nagyszülőknél olvastuk, aztán otthon, majd mi is megvásároltuk.
Ugyanígy volt vendégszerkesztőnk, Grecsó Krisztián életében is, a nagymamája járatta a magazint, ő pedig kisgyerekként minden héten elolvasta, amikor a nagyszüleinél volt. Akkor még nem sejtette, hogy néhány évtized elteltével itt dolgozik majd vezetőszerkesztőként, ebben a lapban lesz rovata befutott íróként. Grecsó Krisztián igazi irodalmi rocksztár. A könyveit tömegek olvassák, nagy rajongótábora van, zenekarban játszik, telt házzal megy az életéről szóló darab.
Továbbra is kötődik a laphoz, olvassa, rendszeresen ír nekünk. Kedveli az irodalom rovatot, az interjúkat, a szociális riportokat, elmondása szerint divat témában azonban erős hátránnyal indult.
Most újra velünk ötletelt, új szempontokat, elképzeléseket vázolt. Szerettük, hogy itt volt, jó volt ismét vele dolgozni. Bízunk benne, hogy újabb hidat építettünk.