Másodszülöttként Harry herceg „tartaléknak” érezte magát, és talán ezért is élnek most feleségével, Meghannel Amerikában. A spanyol Zsófia infánsnő viszont mindent megtesz annak érdekében, hogy segítse nővérét, a trónörökös Leonórát. Margit hercegnőnek II. Erzsébet húgaként viszont rengeteg szabályt kellett betartania. Ezek miatt veszítette el élete szerelmét is.
Az egyház parancsa
II. Erzsébet négyéves volt, amikor édesanyja, Erzsébet királyné életet adott második lányának, Margit Róza hercegnőnek. Ellentétben trónörökös nővérével, Margit sokkal szabadabb életet élhetett és élt is. Lady Glenconner, aki Margit hercegnő bizalmasa és udvarhölgye volt, egy 2019-es visszaemlékezésében arról írt, hogy pontosan ennek a szabadságvágynak köszönhetően keveredett mindig bajba. A későbbiekben pedig arról is megemlékezett, hogy Margit mennyire vágyott a kötöttségek nélküli életre.
Első szerelme, Peter Townsend repülőezredes a hercegnő édesapjának, VI. György brit királynak az udvari titkára is volt. Kapcsolatukra akkor derült fény, amikor nővére, II. Erzsébet királynő 1953-as koronázásán többen is látták, ahogyan Margit szöszöket szed le a férfi válláról. Állítólag 1953 tavaszára el is jegyezték egymást, miután Townsend elvált feleségétől, annak érdekében, hogy elkötelezhesse magát Margit mellett. II. Erzsébetet viszont folyamatos nyomás alatt tartották a politikusok és az egyházi személyek, egy emberként erőltetve, hogy húga szakítson a civil, elvált férfival. Végül ők nyertek, 1955-ben Margit a rádióban hivatalosan is bejelentette Townsenddel kötött eljegyzésének végét: „Figyelembe véve az egyház tanítását, miszerint a keresztény házasság felbonthatatlan, és tudatában a Nemzetközösséggel szembeni kötelességemnek, úgy döntöttem, hogy ezeket a szempontokat minden más elé helyezem.”
Az első közember
Idővel mind Margit hercegnő, mind Peter Townsend látszólag túltette magát azon, hogy beleszólt a magánéletükbe a monarchia és az egyház, és mindketten új párra leltek, akivel össze is házasodtak. Margit 1960-ban hozzáment Antony Armstrong-Jones fényképészhez. Kettejük kapcsolatát titokban tartották egészen addig, amíg 1960. február 27-én hivatalosan be nem jelentették az eljegyzésüket. A férfi egy rubin eljegyzési gyűrűt húzott a hercegnő ujjára, amelyet úgy terveztek, hogy egy rózsabimbóra hasonlítson, utalva ezzel Margit második nevére, a Rózára. Antony, akit az esküvőjük napján Snowdon lordjává neveztek ki, az első „közember” volt, aki több mint négyszáz év után egy király lányát vehette feleségül. A szertartáson nagy szerep jutott Margit sógorának, Fülöp hercegnek is. Mivel Margit és Erzsébet édesapja már nem élt, Fülöp kísérte oltárhoz a hercegnőt. A ceremónián Európa összes királyi családja képviseltette magát, közel kétezer vendég ünnepelt velük.
Szerencsés kezdet ide vagy oda, sajnos bár két gyermekük is született, a házasság nem lett hosszú életű. Az 1970-es évekre már mindketten máshol keresték a boldogságot, ráadásul a nyilvánosság előtt is felvállalva keveredtek szerelmi kapcsolatokba. 1976-ban derült ki például, hogy Margitnak a nála tizenhét évvel fiatalabb kerttervezővel, Roddy Llewellynnel van viszonya. Talán az volt az utolsó csepp a pohárban. Margit és Antony válópere volt az első a brit királyi családban VIII. Henrik óta.