húsvét ajándék nagyszülő

3 filléres, de annál értékesebb húsvéti ajándékötlet a nagyszülőktől

A régi húsvéti szokások kiveszőben vannak, a gyerekek már csak azért építenek fészket (ha egyáltalán), hogy azt tele legyen édességekkel, sőt egyre nagyobb léptékű ajándékokra vágynak. Nagyszülőként, pláne sok unokával ez nagyon megterhelő feladat lehet.

Természetes, hogy a nagymamák és a nagypapák is szeretik megajándékozni unokáikat húsvétkor, de a boltok polcain elképesztően drágán kelletik magukat a húsvéti nyuszik és csokitojások.

Ha több unoka is született a családban, kész anyagi csőd mindegyiknek vásárolni valamit, ami aztán pillanatokon belül el is fogy. A kreatív nagyszülők viszont akár egy életre szóló ajándékot adhatnak, ha nem a vásárlás felől közelítik meg az ünnepet.

Húsvéti ajándékötletek

Az édesség minden gyerek szíve vágya, ezen nem tudunk változtatni. Azon viszont igen, milyen másfajta ajándékkal lephetjük meg őket életkoruk és érdeklődésük alapján. Visszacsempészhetünk valamit a régi értékekből, hagyományokból. Nézzük, hogyan!

1. Egy régi történet fényképpel

Lehet, hogy nyugdíjasként nincs több millió forintunk, viszont van valamink, ami annál is sokkal többet ér: tapasztalatunk. A különleges vagy tanulságos emlékeinket is átadhatjuk ajándékként egy régi fénykép hátuljára írva, vagy amellé levélként mellékelve, esetleg szóban elmondva.

A legtöbb gyerek hadilábon áll a családi történelemmel,

de mi megoszthatunk velük valami izgalmas emléket, akár a szüleikkel, akár a mi saját életünkkel kapcsolatban. Ez lehet a nagyszülők házassági fényképe és a lánykérés története, egy háborús sztori a nagypapától, vagy egy kedves történet azokról a családtagokról, akiket az unokák már nem ismerhettek. A lehetőségek száma végtelen.

húsvéti ajándék nagyszülő

A legjobb húsvéti ajándékokat a nagyszülők adhatják a múlt feltárásával, a közös programmal Fotó: Getty Images

2. Tojásfestés régi módszerekkel

Az ünnepek közeledtével idézzük fel, milyen volt a húsvét a mi gyerekkorunkban! Ajándékként pedig ezt nyújthatjuk az unokánknak: egy napot vagy akár csak egy délelőttöt, amikor a régi húsvétolásokról beszélgetünk, és

közben elfeledettnek hitt technikákkal festjük a tojásokat, díszítjük a lakást.

Előkerülhetnek a harisnyák, a természetes tojásfestő technikák, a berzselés, a viaszolás, a tojásírás, a régi kacskaringós, virágos minták. Ha ügyesen kifújjuk a tojásokat készítés előtt, fel is akaszthatjuk őket dísznek az udvarban vagy a lakásban.

3. Családi séta vagy kirándulás

Idén az is lehet az ajándék, hogy elvisszük az unokákat egy olyan helyre, ami nagyon fontos a családunknak. Ez lehet a szülői, nagyszülői ház, nem baj, ha azóta mások laknak benne, hátha megengedik, hogy bepislantsunk. Ha ez nem kivitelezhető, akkor szóba jöhetnek a fontos régi helyszínek,

ahol a család tagjai dolgoztak, esküdtek, nászúton voltak, vagy valami jelentős dolog történt ott velük.

Mindez persze nem elég, közben meséljük el a hely történetét és osszunk meg minél több izgalmas információt a családunkról. Készülhetünk régi fényképekkel is, amit nemcsak meséléshez használhatunk, de össze is hasonílthatjuk, hogy pár évtizede hogy nézett ki az az épület vagy utca, ahol mi voltunk gyerekek, és ehhez képest most mi épült a helyén.

A múlt megértése, bemutatása, annak darabkáinak összerakása, a családi történetek a legértékesebb dolgok, amikkel a leszármazottjainkat megajándékozhatjuk. Nem csak húsvétkor, bármelyik családi ünnepen. 

Kapcsolódó: 5 emlék, ami örökké él egy gyerek fejében

Kiemelt kép: Getty Images