mozi

Amiért érdemes lesz tévé elé ülni: 5 (tényleg nem gagyi) romantikus film Valentin-napra

Akár egyedül vagy, akár nem, ezekért a filmekért érdemes lesz lehuppanni a képernyő elé.

Az idei év sem telhet el szerelmesek napja nélkül, és akár hódolunk a Valentin-nap körüli felhajtásnak, akár falra mászunk tőle, egy szórakoztató film kétségkívül jó alkalom arra, hogy elbújjunk a hideg elől, és elüssük az időt kettesben (vagy egyedül, vagy a barátokkal).   

A mozik ugyan nem fognak hemzsegni februárban a tematikus filmektől, a minőségi és nívós alkotások szerelmesei azonban egy igazi gyöngyszemre bukkanhatnak majd a hónap végén: január 25-én startol a magyar mozikban Juliette Binoche és Benoît Magimel főszereplésével a Szenvedély íze című francia történelmi romantikus filmdráma, ami a cannes-i filmfesztivál legjobb rendezőjének járó díját is bezsebelte – az előzetes alapján pedig nem is csodálkozunk ezen.   

Ha a romantikára éhes publikum esetleg nem elégszik meg ennyivel, jó hír, hogy a streaming-szolgáltatók sem sajnálják tőlünk a lángoló érzelmeket – és persze a habos-babos köntösbe bújtatott Hallmark-gyöngyszemeket sem, melyeknek – ha bevalljuk, ha nem – előszeretettel (és bűnös élvezettel) adózunk a kikapcsolódás szent oltárán. De mai ajánlónkban szerencsére nem ezekről lesz szó – íme 5 film a streaming-oldalak kínálatából, amiket (szerintünk) kettesben sem lesz ciki végignézni!

Apja lánya (Netflix)

Vajon mi mással is lehetne igazán fokozni a hangulatot, mint a 2021-ben újra egymásra talált hollywoodi álompár, Jennifer Lopez és Ben Affleck szívszorító romantikus vígjátékával?

Ollie Trink (Ben Affleck) sikeres újságíró: igazi nagymenő a szakmában, fényűzésben él, gyönyörű és szerető felesége, Gertrude (Jennifer Lopez) pedig első gyermeküket várja. Az idill azonban hamar rémálommá válik, miután Gertude a szülést követően életét veszti a kórházban.

Ollie egyedül marad kislányával (Raquel Castro), és mivel képtelen egymással összehangolni a karriert és az apaságot, visszaköltözik édesapjához New Jersey-be, ahol a kisvárosi unalommal és kilátástalansággal is meg kell küzdenie. Azonban minden megváltozik, amikor évekkel később összesodorja az élet egy vidám helyi lánnyal, Mayával (Liv Tyler)…

Zanox – Kockázatok és mellékhatások (Netflix)

Egy korty kerítésszaggató pálinka, a nagyi bundáskenyere, egy furcsa, Zanox nevű kísérleti gyógyszer, szóbeli érettségi, első szerelem, „mi lett volna, ha…” és időutazás – íme, egy igazi ínyencség azoknak, akik imádják a nagyon mai és nagyon magyar humort (és a romantikát persze).

Ha igazán jól szeretnél szórakozni, semmiképp ne hagyd ki Baranyi Benő első nagyjátékfilmjét, amit szívünk szerint téli búskomorság ellen mindenkinek receptre osztogatnánk.

(Aki még mindig szomorú a Ricsárdgír „art-fart-pop” zenekar tavalyi feloszlása miatt, az minden bizonnyal a zenei aláfestést is meghálálja majd.)

A Zanox – Kockázatok és mellékhatások hemzseg a fiatal tehetségektől, és bár műfaját tekintve romantikus vígjáték (illetve sci-fi és krimi), mégsem állt be a gagyiságok sorába. A történet főhőse a szóbeli érettségi előtt álló Misi (Bálint Előd), aki pánikbetegsége miatt szorul a szorongásoldó Zanox tabletta szedésére. Azt Misi is jól tudja, hogy gyógyszerre nem szabad alkoholt, kiváltképp kétes eredetű pálinkákat inni, ám miután mégis megszegi az aranyszabályt, hirtelen a múltban találja magát – újra és újra.

Mi köze ennek a szerelemhez? (HBO Max)

Shekhar Kapur első romantikus filmje igazi multikulturális csemege: egyszerre elgondolkodtató, humoros, érzelmes és végtelenül színes – a Torontói Filmfesztiválon is nagy sikerrel szerepelt.

Adott egy díjnyertes dokumentumfilmes, Zoe (Lily James), aki kissé szentimentális édesanyjával (Emma Thompson) szoros baráti kapcsolatot ápol a szomszédságukban élő muszlim családdal. Kazim (Shazad Latif) családja hagyományaihoz híven keresne maga mellé társat – azaz elrendezett házasságra készül, és hagyja, hogy szülei válasszanak hozzá illő arát.

A nyugati ellenpólust a férfiakban rendszeresen csalódó Zoe képviseli, aki rosszabbnál rosszabb Tinder-randikat tudhat a háta mögött. A lány úgy dönt, hogy következő filmjében gyerekkori barátját, Kazimot kíséri majd az elrendezett szerelem útján, arra azonban nem számít, hogy mindeközben ő maga is sokat tanul az emberi kapcsolatok sokféleségéről.  

Szerelmes dal (HBO Max)

Faye, a magányos, megözvegyül utazó (Dale Dickey) egy isten háta mögötti tó mellett kempingezik. Egy régi ismerősét, Litót (Wes Studi) várja, aki szintén nomád útját járja a világban.

A szerelem és a magány lírai történetében két sokat megélt szereplő találkozik, akik tudják, hogy hiába adott a kémia, az élet nem mindig alakul úgy két ember között, ahogyan azt a romantikus filmekben várnánk.

Aki egy igazán hiteles, szép és mély mondanivalójú szerelmes filmre vágyik, nem lőhet mellé Max Walker-Silverman független alkotásával

– ami tényleg olyan, mintha egy szerelmes dal volna.

Vizet az elefántnak (Disney+)

Cirkuszi miliő, 1920-as évek Amerikája, romantika és némi giccs: a fiatal Jacob (Robert Pattinson) állatorvosnak készül, bár még maga sem tudja pontosan, hogy mit is vár az élettől. Amikor találkozik Marlenával (Reese Witherspoon), egy vándorcirkusz gyönyörű artistájával, egyik pillanatról a másikra fordít hátat addigi kilátástalan életének, és csatlakozik a társulathoz, ahol egy különleges elefánttal, Rosie-val is megismerkedik.  

Sara Gruen Vizet az elefántnak című regényének filmes adaptációja (amit nem mellesleg Budapesten forgattak) egy furcsa, csodákkal teli világba kalauzol, ahol egy különleges helyen szövődő románcé a főszerep – a bökkenő csak az, hogy Marlena házas, férje pedig nem más, mint August (Christoph Waltz), az erőszakos és közveszélyes porondmester…

Nemcsak filmeznétek, de ennétek is valamit Valentin-napon? Vrábel Kriszta epres rakott kalácsa otthoni mozizás mellé is tökéletes nasi lehet – íme, hozzá a recept!

Kiemelt kép: Getty Images