- Mindjárt itt a hétvége – ráadásul 3 napos!
- De lehet, hogy rossz idő lesz…
- Összegyűjtöttük hát a legjobb vígjátéksorozatokat.
Mi sem lehetne tökéletesebb alkalom a túrázáshoz, mint az év első hosszú hétvégéje! A március azonban igencsak szeszélyesen indul, és éledező természet ide vagy oda, az időjárás-előrejelzés sem kecsegtet túl sok napsütéssel. Ilyenkor sokan inkább begubóznak egy jó sorozattal.
Ha tehát nem lesz kedvünk nyakunkba venni a környező hegyvidékeket a hétvégén, akkor sem kell kétségbe esnünk!
A streamingplatformok kínálatával a legborúsabb napok hangulatát is melegebb éghajlatra küldhetjük.
5 vígjátéksorozat, ami bármikor felvidít
Mutatjuk, milyen vígjátéksorozatokkal éri meg elütni az időt, ha nem szeretnénk kimozdulni!
1. Úriemberek (Netflix)
Guy Ritchie ihletet merített egy általa rendezett korábbi akcióvígjátékból, a 2019-es Az úriemberekből. Es hogy jól összezavarjon minket, azonos címen készített belőle 8 epizódos sorozatot a Netflix számára.
Az eredeti verzió igazi sztárparádét vonultatott fel Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell és Hugh Grant szereplésével. A spin-offban Theo James, Kaya Scodelario, Daniel Ings és Vinnie Jones tűnnek fel hasonlóan parádés szereposztásban.
Bár a nívós gengsztersorozat alaptémája ugyanaz, mint amit a filmben is láthattunk, a történetvezetés egészen más irányt vesz.
A sorozat főhőse, az arisztokrata Eddie Horniman (Theo James) apja halála után megörökli a családi birtokot, amiről utólag derül ki, hogy tulajdonképpen egy hatalmas és kiterjedt marihuánaültetvénynek ad otthont a föld alatt. Az ültetvény egy híres bűnöző birtokában áll, bár mivel a férfi rács mögött van, lánya, Susie (Kaya Scodelario) irányítja a bizniszt – és bizony esze ágában sincs továbbállni.
Aki szereti Guy Ritchie stílusát, az izgalmas karaktereket, a pörgős történeteket, az elmés párbeszédeket, no és persze az eredeti filmet, az ezt az új köntösben tálalt sztorit is imádni fogja!
2. Resident Alien (Netflix)
Ha nem áll tőlünk távol a groteszk és abszurd humor, a Steve Parkhouse azonos című képregénye alapján készült sci-fi vígjátéksorozatért egyenesen rajongani fogunk!
Ebben a földönkívüliek népe úgy dönt, hogy pusztulnia kell a hálátlan és pazarló életet folytató emberiségnek. A küldetés végrehajtását egy kimondhatatlan nevű űrlényre (Alan Tudyk) bízzák, ám miután az idegen lény űrhajója lezuhan a Földön, meghiúsul a terv.
Ahhoz, hogy a misszió teljesülhessen, az űrlénynek újjá kell építenie a hajót, addig viszont, hogy kiléte rejtve maradjon, kénytelen lesz beilleszkedni az emberek világába. A lény egy helyi orvos, dr. Harry Vanderspeigle alakját ölti magára és, hogy tökéletes legyen az álcája, az Esküdt Ellenségek című tévésorozatot nézve próbál felkészülni az orvoslásra és magára a földi létre.
Hogy a kamu Harry miként próbál lavírozni az emberek világában, azt Alan Tudyk parádés alakítása teszi igazán szórakoztatóvá – és alkalomadtán igencsak szívszorítóvá is. Egy szó, mint száz: Chris Sheridan 10 részes minisorozata nem véletlenül ment nagyot a szőrösszívű kritikusok körében is.
3. Mögöttem az élet (Netflix)
A Netflix egyik legnézettebb sorozata jelenleg a Mögöttem az élet Ricky Gervais humorista főszereplésével, írásával és rendezésével. A sötét komédia nem fél viccet csinálni a halálból, miközben fájdalmasan részletes képet fest mindarról, amit egy-egy keményebb gyászidőszak során megélünk.
A kiégett újságíró, Tony (Ricky Gervais) szeretett felesége halála után elveszíti minden hitét és életkedvét. Vallja, hogy egyedül kutyája miatt éri meg életben maradnia, és mivel semmit sem veszíthet, magasról tesz mindenre:
helyettünk is kimond mindent, amit gondol, válogatás nélkül beszól mindenkinek, és egyáltalán nem foglalkozik a következményekkel.
Igen ám, csakhogy fájdalmával egyáltalán nincs egyedül a világban, és mire mindez a sorozat főszereplőjének is leesik, már azt sem tudjuk eldönteni, hogy mitől sírunk: a nevetéstől vagy a keserűségtől.
4. A rezsim (HBO)
A fekete humorban bővelkedő szatíra egy fiktív, összeomlóban lévő közép-európai rezsim történetét meséli el Kate Winslet főszereplésével. Winslet egy autokrata diktátor bőrébe bújik a hatrészes minisorozatban – és ahogyan azt megszokhattuk tőle, ezúttal sem okoz csalódást.
Stephen Frears és Jessica Hobbs rendezők sokat merítettek a valóság önkényuralmi rendszereiből, és nem is félnek kifigurázni azokat. Történetük főhőse, Elena Vernham kancellár asszony él-hal a divatért és a fényűzésért, ugyanakkor végtelenül esetlen, kényszerképzeteket gyártó vezető, aki nemzeti elhivatottságát hangoztatva sodorja válságba hazáját.
Nem meglepő tehát, hogy a sorozat tele van aktuálpolitikai utalásokkal, és különösen szkeptikus azokkal az országvezetőkkel szemben, akiknek elvei köszönőviszonyban sem állnak a demokratikus értékekkel.
5. Csodatévők (HBO)
A Simon Rich könyve alapján készült, történetileg teljesen különálló részekből álló antológiasorozat első évada a Mennyország nevű helyen játszódik, ahol az emberiség imáinak kezeléséért felelő két angyal (Daniel Radcliffe és Geraldine Viswanathan) munkanapjait láthatjuk. Egy átlagos munkanapjuk szinte semmiben sem különbözik az irodákban kuksoló halandók mindennapjaitól.
A mennybéli cég nagyfőnöke nem más, mint a szórakozott Isten (Steve Buscemi), aki enyhén szólva belefáradt a felelősségbe. Bolondos hobbijain kívül aligha hajlandó mással foglalkozni, és mivel nem lehet rá számítani, a földlakók sorsa immár angyali beosztottjain múlik.
A második és harmadik évadban szintén Steve Buscemi, Daniel Radcliffe és Geraldine Viswanathan társaságát élvezhetjük, amint a sötét és bűzös középkorba teszünk látogatást, majd 1844-ben egy prédikátor, egy gengszter és egy prérin élő feleség kalandjait követhetjük egy karavánon.
A kivitelezés parádés, a humor pedig végtelenül fárasztó és abszurd – de legalább ugyanennyire szerethető is –, miközben Dan Schimpf rendező korunk társadalmát sem kíméli a görbe tükörtől. Aki bírja a Monthy Python-szerű humorbombákat, a Csodatévőket is élvezni fogja!
Még több sorozatra éhezel? Íme 5 adaptáció, ami jobb, mint az eredeti könyv!
Kiemelt kép: Getty Images