szabó zsófi juhász anna pura poesia

„Nagy falakat építettem magam köré” – A Pura Poesia vendége Szabó Zsófi

„Ami jön, az csak ajándék. Minden új feladatba száztíz százalékot beleteszek, de a barátaim, az igazi, őszinte, valid kapcsolataim a legfontosabbak a számomra.” Szabó Zsófi és Juhász Anna az útkeresésről, szorongásokról, identitásról és örök érvényű klasszikusokról beszélgetnek.

Szabó Zsófi énekesnő, színésznő, televíziós műsorvezető, a Mokka című reggeli műsor munkatársa. A Jóban rosszban című sorozat Bettyjeként zárta szívébe az ország, de színpadon is bizonyította színészi tehetségét. Legutóbb a TV2 Dancing with the Stars ötödik évadjában láthattuk, ahol második helyen végzett.

A beszélgetés rövid összefoglalója a videó alatt olvasható.

Szabó Zsófi és az otthonról hozott útravaló

Juhász Ferenc és Szabó Gyula jó barátságot ápoltak egymással, így Anna és Szabó Zsófi gyerekkorában nagyon sok a metszéspont. Hasonló élményekkel gazdagodva nőttek fel, ami Annának a papír sercegése, az Zsófinak a színpadi deszkák recsegése volt. De vajon kit nevezne meg Zsófi élete első mestereként? Ugyanúgy az édesapját, mint ahogy Anna is? Egyértelműen, válaszolja Zsófi.

Bár nem volt szokványos gyerekkora, hisz abban minden az édesapja és az édesapja munkája körül forgott, de ezzel együtt az útravaló, amit otthonról hoz, egész életére meghatározta az irányt, a biztos értékrendet.

Ugyanakkor azt is kihangsúlyozza, hogy „ez a Zsófi már nem az a Zsófi”, most már saját jogon, megérdemelten tart ott, ahol tart. Maximalista, ám ezzel nagyon erős szorongás is jár, épp ezért élete fő feladatának azt tartja, hogy elérje azt a lelki stabilitást, amire a gyerekneveléshez is nagy szükség van.

Sokat foglalkozik a spiritualitással, fontos számára az önfejlesztés, rengeteget olvas a témában, emellett azonban a hite is megmaradt, ami a neveltetéséből fakad.

Békében önmagával, békében a világgal

Mit osztasz meg magadról? – merül fel az örök kérdés Szabó Zsófiban is, hisz a világ manapság egyértelműen a közösségi média körül forog. Képmutatás, ha csak a jót, viszont túlzottan beengeded a külvilágot, ha a sérülékeny oldaladat is a nyilvánosság elé tárod. Zsófinak nehéz megtalálni ezt az egyensúlyt, erősnek tartja magát, erősnek is mutatja magát kifelé, a gyengeség csak a négy fal között, saját maga és a tükör előtt megengedett.

Anna a kötelezőkről kérdi Zsófit, hogy megpróbálta-e valaha felnőttként újraolvasni a őket. Zsófi nem szeretné, mert nem akarja elveszíteni azt a varázst, nem szeretné megváltoztatni azt a csodát, amiben gyerekként része volt. Bevallása szerint azokat a klasszikus műveket keresi a leginkább, amelyek örök érvényű témákkal, igazságokkal foglalkoznak, és amik hosszú évek alatt sem veszítenek aktualitásukból.

A jövőbeli célokat illetően Zsófinak nincsenek nagyratörő vágyai. Önmagának és a szeretteinek szeretne megfelelni, és legfőképp békére vágyik.

A Pura Poesia korábbi részei itt nézhetők meg.

Szerkesztő: Juhász Anna, Ribánszky Ágota
Kiemelt kép: Canva