Az olyan megterhelő és száraz tantárgyak után, mint amilyen a matematika, a fizika vagy a kémia, kifejezetten üdítően hathat ránk az énekóra – már amennyiben szeretünk énekelni. Ha nem, tátogni még mindig lehet, nem igaz? És ott vannak persze a játékos zenés feladatok is, amelyek sokkal élvezetesebbé teszik a tanulás folyamatát.
Az ének-zenei órák egyfajta stresszlevezető szerepet is betölthetnek a diákok életében. Talán nem véletlen, hogy nem a nap elején, hanem általában a legvégén került rá sor az iskolában annak idején. A zene ugyanis bizonyítottan segít a feszültségoldásban, a közös éneklés pedig közösséget épít, amely épp ezért nemcsak a pedagógiában, de a művészetterápiában is gyakran használatos eszköz.

Mennyire vetted komolyan az ének-zenét? Lenti kvízünk segítségével kiderítheted! (Fotó: Getty Images)
A zene ráadásul túlmutat a szolmizáláson és a daloláson, hiszen a diákok a zenei alaptudás elsajátítása mellett különböző stílusokkal, műfajokkal és kultúrákkal is megismerkedhetnek. Összességében az ének-zenei órák a közös alkotáson keresztül járulnak hozzá számos fontos készség fejlesztéséhez, a csapatmunkához, az önkifejezéshez, a koncentrációhoz és a ritmusérzékhez. Te mennyire szeretted annak idején?
Nők Lapja kvíz: Mennyire vagy jó ének-zenéből?
Mielőtt azonban pódiumra lépnénk, és csípőből kiénekelnénk a magas C-t, nézzük meg, mennyire ismerjük az ének-zene alapjait! Ha tudod, mi a különbség a dúr és a moll között, és a polifóniától sem kapsz sikítófrászt, máris profinak számítasz. Töltsd ki Nők Lapja kvízünket és kiderül, mennyire vagy a muzsika hangja!
Kapcsolódó: Ismered a legnagyobb zeneszerzők munkásságát?
Kiemelt kép, tesztfotó: Getty Images