Angelina Jolie nem csupán Oscar- és Golden Globe-díjas színésznő, de egyben az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának különmegbízottja is. Sőt, 2014-ben megkapta a II. Erzsébettől a Dame előnévre jogosító rang tiszteletbeli változatát a szexuális erőszak áldozatainak megsegítéséért végzett tevékenységéért.
Aretha Franklint a gospel- és blueseredetű soul stílus királynőjének is nevezik, mindezt nem véletlenül, pályafutása során összesen 16 Grammy-díjat gyűjtött be.
Az egykori First Lady, Eleanor Roosevelt az emberi jogok szószólója volt, részt vett többek között az ENSZ megalapításában is, de emellett szívügye volt a női egyenjogúságáért folytatott küzdelem is.
Joan Didion újságírói pályafutását nem kisebb magazinnál, mint a Vogue-nál kezdte, de a divatmagazinban publikált cikkei mellett több önéletrajzi ihletésű regényt is írt, melyek az amerikai irodalomtörténet fontos részét képezik.
A 81 éves korában elhunyt Joan Rivers elsősorban humoristaként és műsorvezetőként volt ismert az Egyesült Államokban, ugyanakkor tucatnyi könyvet is írt, melyek csak tovább öregbítették hírnevét.
Julia Child élt-halt a francia konyháért, sőt, fontosnak tartotta, hogy a jellegzetes konyhaművészetet az amerikaiakkal is megismertesse, ahogyan az a Julie és Julia című filmből is kiderül.
A pop királynője összesen 7 Grammy-díjat gyűjtött be karrierje alatt, és bár most is aktívan zenél, a 80-as években élte igazán fénykorát.
Margaret Mead a tudományos élet egyik elismert alakjának számított, a kulturális antropológus a 60-as és a 70-es évek során meghatározó szerepet töltött be a tömegmédiában, íróként és előadóként is.
Marilyn Monroe-ról sok minden elmondható: énekesnő, szexszimbólum, a Kennedy család férfitagjainak abszolút kedvence, de nem szabad elfeledkezni arról, hogy egyben egy Golden Globe-díjjal kitüntetett színésznőről is van szó, aki fontos része volt az amerikai filmtörténetnek.
Michelle Obama az első színes bőrű First Lady az első színes bőrű elnök mellett, de amellett, hogy elnökfeleség, ügyvédi múlttal rendelkezik, melyet talán tud is kamatoztatni, amikor a férje mandátuma lejár.
Serena Williams még csak 34 éves, de már 20 éve sikert sikerre halmoz: négyszeres olimpiai bajnok és jelenleg világelső a hivatásos teniszezők között.
Stephanie Kwolek volt az, aki a kevlár nevű szövetet feltalálta 1964-ben. Az anyagot azóta is használják, elsősorban golyóálló mellényeket gyártanak belőle, de hidak felfüggesztéséhez, sőt, például vitorlák alapjához is alkalmazzák, ugyanis jóval erősebb, mint az acél.
Temple Grandin állattartáshoz szükséges eszközök fejlesztésével foglalkozik, találmányait világszerte használják. A szóban forgó hölgy autistaként végezte el az egyetemet, életéről film is készült.
A Nők Lapja 2016/26. számában az amerikai nők titkáról is bővebben olvashattok. A magazin az előfizetőkhöz június 28-án, az újságárusokhoz pedig június 29-én érkezik.
Szöveg: D. A.
Fotó: Archív, Pinterest