Bulgária
Bulgáriában két napos ünnepség keretében tartják az esküvőket. A menyasszonyok ilyenkor díszes, flitteres ruhát viselnek, arcukat pedig hófehérre festik.
Ghána
Ghánában a menyasszony és a vőlegény is a lehető legszínesebb ruhába bújik az esküvője napján, de öltözéküket úgy választják meg, hogy azok harmonizáljanak egymással.
India
Vörös szárit és úgynevezett lehengát – ez egy szoknyaszerű viselet – öltenek az indiai arák, mindezt pedig rengeteg karkötővel, bokalánccal, illetve fülbilinccsel egészítik ki – utóbbit az orruknál rögzítik.
Indonézia
Indonézia körülbelül 8000 régióból áll, így egységes esküvői öltözet nem létezik, annyiban azonban megegyeznek a népviseletek, hogy a ruhát élénk színű anyagból készítik, és nagy hímzésekkel díszítik.
Irak
Az iraki menyasszonyok rekordgyanúsak, ugyanis az esküvőjükön hétszer öltöznek át, és minden alkalommal a szivárvány valamelyik színét öltik magukra.
Jordánia
Jordániában az arák hagyományos fehér ruhát választanak, amit arany vagy ezüst ékszerekkel egészítenek ki. Sőt, gyakran előfordul, hogy zöld selyemmel díszítik a fejüket, ugyanis a szín a gyarapodás, a harmónia és a biztonság árnyalata a kultúrájukban.
Kína
Kínában úgy tartják, hogy a vörös szín távol tartja a rossz szellemeket, illetve szerencsét hoz, ezért a tradicionális menyegzői öltözet szinte mindig piros.
Korea
Koreában évezredek óta úgynevezett hambokot öltenek a menyasszonyok, mely magában foglal egy hosszú ujjú kabátot, illetve egy magas derekú szoknyát, ami fehér pamutból vagy selyemből készül.
Nigéria
A nigériai nők világos színű, csipkés blúzt és mintás kaftánt öltenek a nagy napon, melynek anyagát sokszor Indiából importálják. Nyakukon és fejükön pedig korallból készített ékszereket viselnek, hogy teljessé tegyék a megjelenésüket.
Norvégia
Norvégiában a jellegzetes esküvői viselet a bunad, amit más fontos eseményekkor is magukra öltenek a hölgyek, például keresztelőkkor.
Núbia
Núbiában a fátylakon van a hangsúly, az arák hármat is feltesznek. Az egyik a fejükre kerül, ez mindig valamilyen színes kendő, a másik egy sima, amit az arcuk elé tudnak húzni, a harmadik pedig fehér, ami teljesen elfedi az arcukat.
Olaszország
Kék helyett gyakran zöldet választanak az olasz menyasszonyok, ha a ruhájukról, vagy a díszítésről van szó, mert úgy tartják, hogy ez a termékenység jele. Persze azért sokan a fehér öltözék elöl sem zárkóznak el. :)
Oroszország
Oroszországban 185 különböző etnikai csoport él, és mindegyiknek megvan a saját esküvői népviselete, ugyanakkor elmondható, hogy a ruhák mindig szépen díszítettek és gyakran fejdísz is tartozik hozzájuk.
Pakisztán
Mély vörös, rózsaszín és lila színeket szoktak a pakisztáni menyasszonyok a nagy napra választani, mindezt olyan fejdísszel kiegészítve, ami az arcukat takarásban hagyja.
Palesztina
A palesztin menyasszonyok habos-babos fehér ruhát választanak az esküvőjükre.
Peru
Peruban a tradicionális esküvői ruha több réteg vörös és fekete szövetből áll, melynek alsószoknyáját rengeteg hímzés díszíti.
Tádzsikisztán
Bár ezen a képen nem látszik, Tádzsikisztánban a menyasszonyok az egyszerű fehér ruha alá nadrágot húznak.
Tibet
Tibetben a férfi dolga, hogy a nőnek ruhát és kiegészítőket – többek között egy mini Buddha szobrot is – válasszon, melyet a szertartás előtti napon ad át leendő feleségének.
Törökország
Mielőtt a török arák elhagyják apjuk otthonát, a család egyik férfitagja piros övet köt a derekukra, mert ez a szerencsét, a boldogságot és a szexualitást jelképezi.
A Nők Lapja 2017/6. számában bővebben olvashattok a világ esküvői szokásairól. A magazin az előfizetőkhöz február 7-én, az újságárusokhoz pedig február 8-án érkezik.
Szöveg: D.A.
Forrás és fotó: businessinsider.com, boredpanda.com