Élet a spanyol öko-faluban
A Matavenero öko-falu lakóinak célja, hogy normális, technikai „függőségektől” mentes életet éljenek a modern világban. Ezért költöztek a Léon-hegyek kietlen vidékeire, ami számukra a tökéletes idill jelképe. A falu mindentől elszigetelt, csak gyalog lehet megközelíteni. Nincs sem vezetékes áram, sem víz benne, de Matavereno lakóinak nincs is erre szükségük, hiszen a természettel harmóniában, a Föld és a saját erőforrásaikat kihasználva élik mindennapjaikat. Életüket az Es Tu Sueño? (Ez a te álmod?) című fotósorozat keretein belül örökítette meg Antonio Guerra.
Az új generáció
Otthon
Kell egy kis szórakozás
Közép-Mongólia vad vidékein
A mongol családok egyterű házakban élnek, ezzel is tovább erősítve a közösséget. Egymás kölcsönös támogatása és segítése különösen fontos ezeknél a nomád népeknél, akik a természet erőinek kiszolgáltatva élik mindennapjaikat. Egy ilyen család fogadta be néhány napra Marco Giovanelli olasz fotóst, aki lenyűgöző felvételeket készített róluk.
Váratlan vendég
A mongolok nagy állattartók
Munka a ház körül
A kazah sasvadászok mindennapjai
A kazah nép közel 4000 éves hagyománya a szirti sasokkal történő vadászat, amit erre a célra betanított madarakkal végeznek – általában férfiak. A kazahok nomád életéhez jól illik ez a fajta zsákmányszerzés. Izgalmas mindennapjaikat Massimo Rumi fotózta.
Lóhús és tea – nincs jobb vendégváró
Tisztelik és szeretik a sasokat
A tűz melege elengedhetetlen az élethez
A borneóiak pazar paradicsomában
A bajauk, bár nem kimondottan nomádok, egész napjukat a tengeren töltik, kis hajóikból halásznak, így biztosítanak megélhetést a családjuk számára. Az óceán viszont nemcsak fő bevételi forrásuk, hanem az otthonuk is – rengetegen élnek ma a korallzátonyokra épített úszó falvakban. Ezeknek az embereknek a békés életét Réhahn francia fotós örökítette meg.
Az életük az óceán
Korallzátonyra épült házak
Idilli gyermekkor
Tanzánia kommunái
A maszájok félnomád életformájában a közösségnek kiemelt szerepe, összetartó ereje van. Éppen ezért a faluban mindenki önzetlenül segíti a másikat az állattartás körüli teendőkben és a napi házimunkában. A maszájok nem hagyományos értelemben vett földművelők, csak annyit termelnek meg, ami a jószágaik táplálásához szükséges. Meg vannak róla győződve, hogy ők birtokolják a legtöbb tehenet a Földön, a legnagyobb értéknek pedig a szarvasmarhák mellett a gyerekeiket tartják – legalábbis erről számolt be Terry Divyak, aki az elmúlt években az ő mindennapjaikat fotózta.
A tűz csiholója
Egy egész életet leélt nomád körülmények között
Víz és áram nélkül, mégis komfortosan
Szöveg: F.R.
Fotó: boredpanda.com, featureshoot.com