Ahogyan a legtöbb várandós kismama, a királyi családban is általában a 12. terhességi hét után teszik meg a nagy bejelentést
Kivéve Katalin harmadik terhességét! A reggeli rosszullétek miatt a hercegnének több nyilvános szereplést is le kellett mondani, ezért kénytelenek voltak kicsit hamarabb megosztani a gólyahírt.
Az otthonszülést teljesen elfogadottnak tekintik
Habár a kis György herceg és Sarolta is a St. Mary kórházban látta meg a napvilágot (nem lesz ez másként a harmadik gyermek esetében sem), a királyi család nő tagjai évtizedeken át otthon adtak életet gyermekeiknek.
Ágyúdörgés a gyermek születése után
A királyi bébik születése után a London belvárosában található Towerből 10 percen keresztül 62 ágyúlövéssel tisztelegnek.
A hivatalos bejelentés
A Buckingham Palota bejáratánál a nagy napon kihelyeznek egy közleményt, amelyen szerepel a születés pontos időpontja és a baba neme is.
A királyi babának nincs vezetékneve
Az újszülöttnek akár négy vagy öt keresztneve is lehet, de nem kap vezetéknevet. Kivételt jelentenek ez alól azok a hercegek és hercegnék, akik II. Erzsébet leszármazottai. 1960-ban a királynő elrendelte, hogy közvetlen leszármazottai kapják meg a Mountbatten-Windsor vezetéknevet, hogy ezzel megkülönböztessék saját vonalát a Windsor-háztól.
Az első találkozás a nagyközönséggel
Tradicionálisan a gyermeket először a keresztelőn láthatja a nagyvilág, amit a születés után egy héttel szokás megtartani. Az utóbbi időben ez a tradíció megszűnni látszik, mivel a szülők gyakran már a kórházból hazamenet bemutatják a babát.
Az újszülöttnek általában hat keresztszülőt választanak
A királyi gyermekek körülbelül hat keresztszülővel rendelkeznek. A kis Györgynek hét van, míg Saroltának öt. Fontos megjegyezni, hogy a családtagokat nem lehet kiválasztani erre a szerepre.
Szöveg: D. E.
Fotó: Pinterest