––SZPONZORÁLT TARTALOM–
A drámai számoknak oka lehet a genetikánk, a globális felmelegedés és az ózonréteg elvékonyodása, de felelőssé tehető a szoláriumozás és a barna bőr divatja, valamint a nem megfelelő fényvédelem is. Kevesen tudják, hogy mindössze tíz perc szoláriumozás olyan mértékű UV-sugárzásnak teszi ki a bőrt, mintha ha egy nyári napon reggeltől estig fényvédelem nélkül süttettük volna magunkat a Balaton partján.
Óvjuk a gyerekeket!
Csiki Judit, a Nők Lapja Egészség újságírója dr. Lőrincz Kendével, a Semmelweis Egyetem bőrgyógyász adjunktusával és Rozványi Balázzsal a Magyar Rákellenes Liga elnökével beszélgetett.
A Magyar Rákellenes Liga a dm Nap gyermekei programjának szakmai partnere. A program célja, hogy szakemberek segítségével, edukációs jelleggel hívják fel a nyilvánosság, főleg a szülők és a pedagógusok figyelmét a napvédelem fontosságára. A podcastban erről is szó lesz, illetve arról, hogy miért olyan fontos a sokat szajkózott napvédelem, és hogy vajon a melanómát minden esetben az UV-sugárzás okozza-e.
Vigyázzunk a bőrünkre!
Habár sokan a napsugárzás ráncosító hatása miatt figyelnek oda a fényvédelemre, ennél sokkal fontosabb a rosszindulatú bőrdaganatok megelőzésének szempontja. Melyek a leggyakoribb elváltozások? Hogyan ismerhetjük fel ezeket, és mikor forduljunk orvoshoz? Mindezekre bőrgyógyász szakértőnktől kapunk naprakész válaszokat a Nők Lapja Egészség legújabb számában.
A Nők Lapja Egészség legújabb lapszáma már kapható az újságárusoknál.
Kiemelt kép: Canva