Taj Mahal Palace (Mumbai, India)
A hotel 1903-ban épült, és rengeteg dologban volt élharcos: ez volt az első kikötőben felhúzott épület Mumbai-ban, a benne található bár volt az első engedélyezett italozó a városban, és Indiában elsőként itt használtak gőzgéppel hajtott liftet.
Beverly Hills Hotel (Los Angeles)
Rengeteg A-listás sztár – többek közt Marilyn Monroe, Richard Burton és Elizabeth Taylor – fordult meg a kezdetek óta az 1912-ben épült fényűző hotelben.
The Ritz (Párizs)
Olyan hírességek törzshelye volt, mint Coco Chanel, Ernest Hemingway és Ingrid Bergman. A legendás hotelt, ami a luxus és az elegancia megtestesítőjének számít 1898-as nyitása óta, tavaly újították fel, így ismét tárt ajtókkal várja a pompára éhező látogatókat.
The Plaza (New York)
A New York-i elit egyik közkedvelt találkozó- és szállóhelye a Plaza, aminek báltermében impozáns lakodalmakat tartanak az év minden szakában. 1907-es nyitása óta többek közt Liza Minelli, Eleanor Roosevelt és a Beatles is megfordultak benne.
Claridge’s (London)
Londoni tartózkodásuk alatt Cary Grant, Audrey Hepburn és Yul Brynner is saját rezidenciával rendelkeztek az impozáns hotelben, ami 1898 óta várja a látogatókat. Az art deco stílusú épületnek kalandos történelme van, a II. világháború alatt például számtalan méltóság és államférfi tanyázott ott.
The Ritz (London)
A londoni Ritz hotel hasonlóan kiemelkedő reputációval rendelkezik, mint párizsi társa. Az 1906-ban felhúzott épület volt az első, amihez acél szerkezetet használtak, illetve az első hotel a városban, aminek minden szobájához külön fürdőszoba is tartozott. Charlie Chaplin, VIII. Edward király és többek közt Winston Churchill is megszálltak is.
Shelbourne Hotel (Dublin)
Ez a gyönyörű épület 1824 óta várja látogatóit Dublin szívében. A Shelbourne Hotel Írország legrégebbi, történelmi jelentőségű szállodája.
Waldorf Astoria (New York)
A Park Avenue-n elhelyezkedő szállodában eddig minden amerikai elnököt vendégül láttak Hoovertől Obamáig. Egy titkos vonatállomás is található az épület alatt, amit kizárólag a legkiemeltebb VIP-vendégek használhattak, úgy mint Franklin Delano Roosevelt – sajnos ma már nem üzemel.
Raffles Hotel (Szingapúr)
Szingapúr alapítója, Stamford Raffles után kapta a nevét az 1887-ben, gyarmati stílusban épült szálloda. Érdekesség, hogy az épület eredetileg egy 10 szobás bungalónak készült, mégis Ázsia egyik leghíresebb hotelje lett belőle.
Peninsula (Hong Kong)
Kelet úrnőjeként emlegetik Hong Kong legrégebbi szállodáját, ami 1928 óta várja a látogatókat. A luxus és a fényűzés egyik szinonimájának számít, saját reptérrel is rendelkezik.
A Nők Lapja Enteriőr 2016-os őszi számában három hangulatos budapesti hotelt is bemutatunk – keressétek a magazint az újságosoknál!
Szöveg: F.R.
Fotó: cnn.com