„Lapozzatok bele” a magazinba, kattintsatok a képre!
Csak még egyet!
22.30 Jó, belenézek, de tényleg csak egy nagyon kicsit, épp csak az első pár percet, hogy megtudjam, miről szól, és hogy sikerül-e a főszereplőnek túlélnie. Csak az elejét, aztán kikapcsolom.
23.45 Nagyon késő van, holnap kelni kell. Van önuralmam, hogy ne toljam túl. Ezért csak egy picit nézem meg a következő rész elejét.
00.30 Nem hiszem el, hogy ilyen szuper cselekményű tud lenni egy forgatókönyv! Hú, ezt most nem hagyhatom itt!
Mindenki tudja, mi ennek a vége: még két rész, még két óra, másnap képtelenség a felkelés, de persze menni kell, estig szédelgés, akkor pedig megint picit belenéz az ember.
Hogy mi a titka a jó sorozatnak? Egy függőnek szinte mindegy is, a lényeg, hogy izgalmas legyen. Ha pedig benne vagy a sokadik részben, már akkor sem vagy képes abbahagyni, ha a következő évad unalmasabb, visz a lendület. Mivel a sorozatnézés gyors tempóban szorítja háttérbe a hagyományos tévézést, a pszichológusok és a trendkutatók is foglalkoznak vele – mi is utánaeredtünk a jó sorozat titkának.
Filmbéli szerepnek tűnik, de a valóságban gyakran találkozunk a drámakirálynőkkel, most összegyűjtöttük a tudnivalókat a nehezen érthető, szélsőséges viselkedésük hátteréről. A mindenáron győzni akaró kolléga sem könnyíti meg a munkanapokat, és egy ilyen kedves vagy barát is kihívás elé állít, de ehhez a témához is hoznak a szakemberek használható módszereket. Húsvét előtt vagyunk, ezért foglalkozunk a rendrakás felszabadító hatásával is, a lakás átrendezésének, a nagy szanálásoknak a lélektanával.
Jó olvasást, kevesebb sorozatot, napsütéses kirándulásokat kívánunk!
Akovács Éva, főszerkesztő