A karma törvénye kimondja, hogy a családdal kapcsolatos legfájdalmasabb tapasztalatokat az életben a testvéri viszonyokban élhetjük át. Ezért a testvérkarma az egyik legsúlyosabb karmafajtához tartozik, amelynek feloldására gyakran nem elég egy élet.
A legismertebb bibliai történetek közül kettőben is megjelenik a testvérek viszálya. Az egyik a Káin és Ábel, a másik a József és bátyjai közti vetélkedés. Ábel hite és őszintesége miatt Istennek tetszőbb volt Káinnál, ezért az idősebb testvér megölte őt. József történetében pedig a bátyjai abban a hitben éltek, hogy apjuk valamennyiüknél jobban szereti őt. Ezért testvérei egy mély verembe dobták, és eladták rabszolgának. A karma törvénye szerint azért születünk testvérként egy családba, hogy megpróbáljuk a szülők szeretetéért folytatott harcot, valamint az egymással szembeni rivalizálást megszüntetni, ami nem mindig sikerül.
Világmárkák születése
A szeretet a világon az egyik legnagyobb erő. Az ezotéria úgy tartja, hogy a szeretet nem más, mint láthatatlan habarcs, amely összetartja a világot. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a szeretet gyakorlása éppen azzal a személlyel szemben a legnehezebb, akivel a vér köt össze bennünket. Azokban a kapcsolatokban, ahol egymással versengenek, féltékenykednek, vagy ki nem állhatják a másikat, ott a korábbi életekben sem jöttek ki jól egymással. Legjobb példája ennek a Dassler testvérek esete. Rudolf és Adolf megteremtették a sportolás divatját. Eleinte minden rendben volt közöttük, és az 1920–30-as években egymás után készítették a remek sportcipőket. Tökéletesen kiegészítették egymást, mert az egyikük megálmodta a termékeket, a másikuk az eladásukban jeleskedett. A második világháború a két testvér viszonyát is tönkretette. Ahogy Németország kettészakadt, úgy az ő kapcsolatuk is véget ért. Rudolf börtönbe került, és a szabadulása után soha többé nem állt szóba öccsével. Ez a szakítás hozta meg két sportszereket gyártó világmárka születését: az Adidast és a Pumát. A Dassler testvérek nem szüleik szeretetéért harcoltak, hanem azért, hogy világhírűek legyenek. Mindezt sikerült elérni, de valószínűleg egy következő életben újra testvérként fognak találkozni, hogy megpróbáljanak egymással jól kijönni.
Eric és Julia
A karma törvénye azt is kimondja, hogy azokkal, akikkel rokoni viszonyban vagyunk, minden esetben találkoztunk előző életeinkben. A jelenben azért kerülünk kapcsolatba, hogy a tartozásunkat kiegyenlítsük. Jó példa erre Julia és Eric Roberts kapcsolata. Ericnek születési horoszkópja szerint karmája a testvére, Julia, aki fivére segítségével indult el a színészi pályán. Julia eleinte nem kapott szerepeket, a válogatásokról rendre eltanácsolták. Eric, aki akkoriban ígéretes tehetségnek számított, és nagy jövő előtt állt, jól keresett, számos hollywoodi produkcióban szerepelt. Szólt a húgának, hogy főszereplőt keresnek Richard Gere mellé egy prostituált megformálására. Julia jelentkezett, de elutasították, Richard Gere sem akart hallani róla, mert ki nem állhatta Juliát. A Micsoda nő főszerepét több sztárnak is felkínálták – Meg Ryan, Michelle Pfeiffer, Daryl Hannah, Brooke Shields, Jodie Foster –, de nem vállalták. Ekkor Eric megkereste egyik ismerősét, aki végül „benyomta” a színésznőt a produkcióba, akit ezért az alakításért Oscar-díjra jelöltek, s végül a film rekordbevételt hozott. Eric ezzel a tettével teljesítette húgával szembeni karmáját: elindította a siker útján, az ő segítségével lett belőle világsztár. Ha a két sztár horoszkópját vizsgáljuk, akkor egyértelmű, hogy a következő életekben már nem kerülnek kapcsolatba egymással. Hiszen a jelenben sikerült kiegyenlíteni a karmikus számlát.
Gyerekkori tapasztalatok
Az ezotéria azt vallja, hogy mindaz, amit gyerekként megtapasztalunk a testvéri kapcsolatokban, a felnőttkorban adódó más típusú találkozásokra készít fel bennünket. Ott, ahol a testvérek nincsenek jó viszonyban egymással, spirituális feladat a másik elfogadása. Azoknak, akik ezt felismerik, és igyekeznek tenni azért, hogy szeressék és tiszteljék testvérüket, gyakran az emberi és a párkapcsolat terén adódó problémáik is megszűnnek. Ugyanis jobban felismerik és megértik mások cselekedeteinek mozgatórugóit, amelyekhez alkalmazkodni tudnak. Ennek segítségével általában az egyéni karmájukat is teljesíteni tudják. Azokat, akik szeretik a testvérüket, és jó kapcsolatot ápolnak vele, most azért kötheti össze a vér a másikkal, hogy élvezzék ezt a jó viszonyt, egymás segítését, szeretetét. Minden valószínűség szerint már nem fognak következő inkarnációban ebben a formában találkozni egymással. Ebben a felállásban ugyanis már nincs mit tanulniuk a másiktól.
A legfiatalabb karmája
A királyi tradíciókat gondosan őrző országokban máig fennmaradt a trónutódlás hagyománya. A királyi szülő halála után az uralkodó legidősebb fia (vagy ha nincs fia, a legidősebb lánya) léphet a trónra. Mindez jól mutatja, hogy egy családban az elsőszülött veszi magára a család karmáját, az ő feladata annak teljesítése. Gyakran előfordul azonban, hogy az elsőszülött és a legkisebb gyermek között olyan karma van, amelynek során a legfiatalabb veszi át a legidősebb feladatát, és ő próbálja lezárni a família karmáját, amely rendszerint összecseng a sajátjával. Mindez nemcsak a királyokra, hanem az átlagemberekre is érvényes. Példa erre Marietta és öccse, Mihály esete. Családi karmájuk az édesanya otthoni ápolása, így lehetővé téve azt, hogy az anya szerettei körében távozzon majd el. Marietta igazi karrieristaként élt, számára a legfontosabb a munkája volt. Amíg az édesanya nem betegedett meg, addig Mihálynak is jó állása volt. Ahogy a mama ágynak esett, Mihálynak megszűnt a munkahelye, és hiába keresett, nem talált kenyérkereseti forrást. Közben az anya állapota egyre csak romlott. Ezért a család úgy döntött, hogy a fiatalabb testvér ápolja, míg az idősebb olyan lehetőséget kapott, amellyel el tudta tartani az öccsét és a mamát is. Amikor pedig az anya távozott az élők világából, akkor Mihályt olyan lehetőséggel keresték meg , amelyben nemcsak hogy kiteljesedett, hanem sohasem keresett olyan sokat, mint ekkor. A fenti példa jól mutatja, hogy Mihály családi és egyéni karmáját az anya életének könnyebbé tétele jelentette a betegség idején. Mariettának sorsfeladata volt a pénz előteremtése – ami úgy sikerült, hogy feljebb lépett a ranglétrán. Ez az életből vett példa jól mutatja, hogy a legnehezebb helyzetnek is megvan a magyarázata, és ha karmáról van szó, a sors nem hagy bennünket magunkra.
Az elsőszülött élete
Egy családban mindig az elsőszülött gyermeknek a legnehezebb a sorsa. Az ő vállalása, hogy a családi karmát vállára vegye, és beteljesítse. Az ő esetében a legkézenfekvőbb, hogy a szülői mintákból, életvitelből mit kell továbbvinni, mivel kell szembefordulni. Ha a szülők agresszív módon, idejekorán „betörik” az elsőszülött gyermeket, akkor általában a legkisebb csemete veszi át ezt a szerepet. Ha több gyermek van egy családon belül, mindig megfigyelhető ez a belső szembenállás: lesz egy gyermek, aki szinte klónja, hű másolata az eredeti szülőpár sorsának, életvitelének, míg lesz egy másik, aki szinte mindenben más, mindenben szemben áll. A szülőknek és a „másolat-gyermeknek” óriási lehetőség és tanítómester egy ilyen testvér. Az eltérő és más, a fájától minél messzebb eső alma, az „idegen” gyermek segíthet szembesíteni a családot valódi karmájával, végzetével. Az ellentétek gyönyörű illeszkedése hozza a kiegészülés és a kiteljesedés lehetőségét.
Kiemelt kép: Getty Images
A cikket eredetileg a Nők Lapja Ezotéria 2022/5. lapszámában találjátok.
A magazint keressétek az újságárusoknál!
Aktuális előfizetői ajánlatunkat a Magazin Centrum oldalán találjátok meg.