Test és Lélek
„Boldog az, aki egyedül tud lenni.” – Önismerettel a magányosság ellen
Jöhetnek olyan időszakok az életünkben, amikor egy időre a magány a társunk. Még az is előfordulhat, hogy ez az állapot annyira komfortossá válik, hogy nem is akarjuk feloldani. Csakhogy egyáltalán nem mindegy, hogyan is vagyunk egyedül! Bakos Zsuzsi életmódcoach, szupervizor írása.
Nők Lapja2 perc
„Csak azért tettem, mert nagyon szeretlek” – Az érzelmi manipulátorok fő ismérvei
Az érzelmi zsarolók akár tudattalanul is, de szeretnek fölényben lenni és irányítani, céljuk hogy minél inkább uralkodhassanak mások felett. Cikkünkben arra keressük a választ, hogy pontosan miről ismerhető fel, amikor éppen befolyásolni próbálnak.
Nők Lapja4 perc
Szeretlek, de éljünk külön! Minden, amit a LAT-kapcsolatokról tudni érdemes
Egyre népszerűbb, ám messze nem új jelenség a LAT-kapcsolat, azaz a házasság vagy tartós párkapcsolat külön lakásban. Hogy ez kinek jó megoldás, és miért döntenek a párok egy ilyen szokatlan együttélési forma mellett, pszichológussal és érintettekkel kerestük a válaszokat. Sütő Emese Franciska írása.
admin3 perc
Irányít, manipulál, megmond… Ezt teszi egy nárcisztikus szülő a gyerekével
A nárcisztikus szülő szeret mindent papírforma szerint csinálni a gyermeknevelésben, még a pici megszületése előtt terveket szövöget és ötletel arra vonatkozóan, hogy milyen lesz az ő kis büszkesége: hogyan fog kinézni, miként viselkedik, és mit fog majd elérni az életben. A cél ezzel az, hogy az utód megfeleljen az általa kreált ideális képnek, azonban a gyerek valódi személyisége a háttérbe szorul.
Légrádi Júlia4 perc
Blue Monday-en innen és túl. Hogyan éljük túl az év leglehangolóbb időszakát?
Blue Monday-nek nevezik január harmadik hétfőjét, azaz a mai napot, ami egyes kutatók szerint az év leglehangolóbb napja. A magyarázat egyszerű: már messze vannak az örömteli és felvillanyozó ünnepek, viszont távol még a tavasz, ráadásul belesüppedtünk a hideg és szürke egyhangúságba, aminek következtében rosszkedvűek és motiválatlanok vagyunk. Még jó, hogy van néhány módszer, amivel küzdhetünk ez ellen.
Nők Lapja2 perc
A késés karmája – Típusok és a lehetséges változtatási módok
Soha sehová nem ér oda időben, ezért a környezete már elkönyvelte késősnek. Ráadásul folyton füllentésekbe keveri magát: már csak két megálló (közben még fel sem szállt a járműre), késett a busz, lemerült a telefon. Pedig sokkal jobb, ha nem az önigazolásokra fordítja ezt a sok energiát, hanem arra, hogy végre felülírja az előítéleteket. És időben befusson. Bakos Zsuzsi életmódcoach, szupervizor írása.
Nők Lapja3 perc
Megtörtént vagy sem? – Hamis emlékek kontra egyedi valóság
Gyakran előfordul, hogy megesküdnénk arra, hogy bepakoltuk a szendvicsünket a táskánkba, de hiába forgatjuk fel a munkahelyünkre érve, nem találjuk benne. Majd hazatérve szembesülünk vele: ott hervadozik az asztalon az uzsonna. Ezek a hamis emlékek a mindennapi életben egyszerűen csak bosszantók, de néha az emlékezetünk megbízhatatlansága akár tönkre is teheti az életünket. Fodor Marcsi írása.
Nők Lapja3 perc