Született ötletelők
A legjobb ötletek általában nem zajban és nagy tömegben, hanem csendben és magányos percekben születnek, hiszen ilyenkor tud az elme annyira megpihenni, hogy igazán szabadon szárnyalhasson. A korszakalkotó ötletek terén tehát a zárkózottak nagy előnnyel indítanak, elég csak Mark Zuckerbergre gondolni. ;)
Megteremtik az énidőt
Fontos, hogy tisztázzuk: az, aki sok időt tölt egyedül, nem feltétlenül magányos, csupán szeret magára koncentrálni. Ti mikor szakítottatok időt arra, hogy mindenféle apropó nélkül megnézzetek egyedül egy filmet, netán a telefont és a számítógépet félretéve egész nap csak olvassatok? Lehet, hogy ez a szociális élet rovására megy, de segíti a szellemi feltöltődést, ami szintén nagyon fontos.
Jobban kiélvezik a falatozást
Az egyedül étkezők sokkal jobban tudják a hedonista élvezeteket értékelni, mint a társasági falatozók, hiszen esetükben nincsen egyetlen zavaró tényező sem, ami az étel élvezetét megzavarhatná.
Kitüntetnek a figyelmükkel
A zárkózott emberek figyelmesebbek a többieknél, mert a beszélgetésekben gyakran csak hallgatóként vesznek részt, nem pedig aktív társalgóként, ezáltal jobban tudják szűrni az információkat. Ha van valaki, aki emlékszik arra, milyen jellegű problémátok van a magánéletetekben – és valószínűleg hasznos tanácsot is tud adni – az a csendes lány, aki ritkán szólal meg.
Jó barátok
Szorosan az előző ponthoz kapcsolódva: az introvertált emberek nem hívei a felületi ismeretségeknek. Csak kevés barátjuk van, de azokkal mély, szinte széttéphetetlen kapocs fűzi össze őket. Ezek azok a barátságok, amelyekben tényleg lehet számítani a másikra.
Kevesebbet hibáznak
A visszahúzódó emberek önismerete fejlettebb, ráadásul több időt fordítanak arra, hogy alaposan átgondoljanak minden helyzetet, amiből az következik, hogy kevesebbet hibáznak. Ami egy nyitott személyiség szemében lassúságot jelent, az a zárkózottak számára ajándék, ugyanis pontosabban tudnak reflektálni a világra, mint nyílt társaik, akik könnyen elvesztik érdeklődésüket, ha újabb inger éri őket.
Szöveg: D.A.
Fotó: Thinkstock